ÇİMENTO
 
TS-EN
197-1
TS 19 /
TS 21
Kullanım Alanı
CEM I Genel Kullanım
CEM II PKÇ Genel olarak katkılı çimentoların kullanıldığı ve daha yüksek dayanım gerektiren alanlarda, menfez boru yapımında, özel proje betonlarında ve yapı kimyasalları üretiminde kullanılır.
CEM III Cüruflu Çimento:
Kıyı ve liman inşaatları,açık deniz yapıları, atık su tesisleri, temel kazıkları, su kanaletleri, barajlar, beton ya da betonarme yeraltı su boruları, sülfat etkisindeki endüstriyel zeminler, arıtma tesisleri, tünel kaplamaları, genel amaçlı inşaatlarda, düşük hidratasyon ısısına gerek duyulan kütle betonlarında kullanılır.
CEM V KZÇ Genel olarak baraj, sıva ve duvar harcı, su kanaletleri, arıtma tesisleri, kütle beton dökümünde, yol kaplama betonları ve yapı kimyasalları üretiminde kullanılır.
MC 12,5 X
(TS EN 413-1)
  Sıva ve duvar örme uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş bir ürün olan "MC 12.5X", alanındaki geleneksel ürünlerden, sıva düzeltmede kolaylık, dökülme kaybında azalma, zamandan tasarruf, rahat işlenebilme ve üstün yapışma kabiliyeti gibi özellikler.
SDÇ (TS 10157)   Sülfatlı saha ve deniz suyu tesirinde kalan bölgelerdeki inşaatlarda, su altı, köprü, baraj ve liman temel inşaatlarında, istinat duvarları inşaatlarında kullanılır.
ÖZEL ÇİMENTO TİPLERİ   Müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak dizayn edilen çeşitli çimento tipleri:
Marmaray su altı tüp tünelinde kullanılan çimento, sülfata dayanıklı çimento, petrol çimentosu vb.

BEYAZ ÇİMENTO

TS-EN
197-1
TS 19 /
TS 21
Kullanım Alanı
CEM I
WHITE
BPÇ-85 Üstün kaliteli beyaz çimento (Süper Beyaz), dekoratif amaçlı olarak üretilen bir hidrolik bağlayıcıdır. Ayırt edici temel özellikleri dayanım kazanımının yüksek olması, estetik ve dekoratif özelliklere sahip olması, yüzey düzgünlüğü ve görünüş güzelliğidir. Minimum %85 beyazlık oranına sahiptir.
CEM II WHITE PKÇ Katkılı beyaz çimento:
Genel kullanım ve estetik amaçlı yapılar için, minimum %80 beyazlık oranı 
<- Geri